Ünlü oyuncu CHP’den milletvekili aday adayı oldu

Bir periyoda damga vuran ‘Mahallenin Muhtarları’ dizisindeki ‘Behiye’ karakteriyle tanınan ve sonrasında pek çok üretimde rol alan Filiz Taçbaş, siyasete atılmaya karar verdi.

Ünlü oyuncu, toplumsal medya hesabından Cumhuriyet Halk Partisi İzmir 2. bölge milletvekili aday adaylığı için müracaat yaptığını duyurdu.

Taçbaş, paylaşımında şunları belirtti:

“Cumhuriyetimizin 100. yılında bir olabileceğimiz, tüm problemlerin altından tek yumruk olarak kalkabileceğimiz… Vatanıma ve milletime yoldaş olacağım bir misyona adım atıyorum. CHP İzmir 2. bölge milletvekili aday adaylığı için müracaatımı yaptım. Atatürk prensip ve inkılâpları doğrultusunda yoluma devam edeceğim. Saygılarımla”

Filiz Taçbaş kimdir?

Filiz Taçbaş, Türk sinema ve dizi oyuncusudur. Taçbaş, 1964 yılında Istanbul’da doğmuştur. Birinci defa 10 yaşındayken kameralar karşısına geçtiği bilinmektedir. Daha sonra 18 yaşında tiyatro oyunculuğuna başlamıştır. Anadolu turnelerine katılan Taçbaş birebir vakitte ‘Gırgıriye’ müzikalinde Müjdat Gezen’le başrolü paylaşmıştır. Akabinde 1992 yılında asıl şöhretini kazandığı Mahalle Muhtarları dizisinde yer almıştır. Taçbaş’ın canlandırdığı Behiye karakteri akıllara kazınmıştır.

Mahalle Muhtarları isimli dizide 2002 yılına kadar rol aldıktan sonra Art Sokaklar dizisinde oynamaya başlamıştır. Art Sokaklar dizisinde Ayla Soylu karakterini canlandırmıştır. Klavye Delikanlıları, Ah Neriman, Koçum Benim ve daha birçok dizide rol alan Filiz Taşçı son olarak periyodun en tanınan dizilerinden Çukur’da yer almıştır.

Yer aldığı dizilerin yanısıra Taçbaş, birçok sinemada de rol almıştır. Filiz Taçbaş’ın yer aldığı sinemalardan kimileri şu biçimdedir:

Asi Kabadayı

Elveda Mutluluklar

Yaşama Hakkı

Randevu

Bu Kentin Geceleri

Korkusuz

Aile Pansiyonu

Eskici ve Oğulları

Yer aldığı dizi ve sinemalarla tanınan Filiz Taçbaş tıpkı vakitte eski ulusal tenisçidir. Taçbaş, 2007 yılında yüksek bir puanla ulusal kadroya girmeyi başarmıştır. Sporla iç içe bir ömür süren Taçbaş, tıpkı vakitte futbola da gönül vermiştir. Tiyatroda yer aldığı vakitlerde boş vakitlerinde futbol oynadığını belirten Taçbaş, bir vakitler erkeklerle birebir ekipte top koşturduğunu da belirtmiştir.

Ayrıca voleybol, basketbol ve yüzme kısımlarında da faal rol almıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir