Manisa’da 46 Milyon TL’lik menfez yatırımı sürüyor

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, vilayet genelinde altyapı ve üstyapı yatırımlarına devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde İstasyonaltı Mahallesinde yapılan ve etraf mahalleleri de ilgilendiren 46 Milyon TL yatırım bedeline sahip 1.300 metrelik, 2×2 menfez imalat çalışmaları meselesiz devam ediyor. MASKİ İlçe Şefi Hüseyin Yelkenci, Albayrak Mahalle Muhtarı Yalçın Sertel ve yetkili işçi ile birlikte imalat işlerini yerinde inceledi.

“BÖLGE İÇİN DEĞERLİ BİR YATIRIM”

Albayrak mahalle muhtarı Yalçın Sertel, “Şehrimizin kanayan yarası haline gelen İstasyonaltı, Yiğitler, Albayrak ve Yıldırım mahallelerinin ıstıraplarını giderecek bu sınır çalışması bölgedeki taşkın sıkıntısının tahlili noktasında değerli bir yatırım olacak. İmalat işlerini takip ediyoruz. Takımlar süratli bir halde menfez döşemelerine devam ediyor. Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Cengiz Ergün başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“BU ÇALIŞMA TURGUTLU’NUN TAMAMINI İLGİLENDİRİYOR”

Menfez imalatları ile ilgili bilgi veren Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, “İstasyonaltı Mahallemizde hayata geçirdiğimiz menfez projesi Turgutlu’nun tamamını ilgilendiriyor. Turgutlu ilçemizde evvelki imar planlarında birtakım dereler dikkate alınmamış. Yağmur sularını da derelere deşarj etmemiz gerektiğinden ve maalesef bu dere yataklarının olmamasından kaynaklı problemler yaşanıyor.Özellikle İstasyon bölgesinde yaşanan taşkınlara son vermek ismine yönetimimiz proje çalışması yaptı ve süratli bir biçimde 46 Milyon TL yatırım bedeline sahip yaklaşık 1.300 metrelik 2×2 büyüklüğünde menfez imalatlarına da geçtiğimiz günlerde başladık. Çalışmalar problemsiz bir formda ilerliyor. İmalatların tamamlanması ile yağmur sularını bertaraf ederek, bu bölgedeki mahallelerin ve vatandaşlarımızın kasvetini çözeceğiz. Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Cengiz Ergün’ün liderliğinde vilayet genelindeki yatırımlarımız sürüyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir