Karar yazarı Çakır: Siyasi yasak geldiğinde İstanbul’da yoksullara uzanan yardım paketlerini götüren el CHP’li İmamoğlu’nun eli olmayacak

Karar gazetesi müellifi Elif Çakır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun siyasi yasak ve mahpus cezası almasının yargının siyasi irade tarafından pervasızca araç olarak kullanıldığını ortaya koyduğunu belirterek, “Biliyorsunuz Hakimler ve Savcılar Kurulu iktidarın yakından takip ettiği davaları bahta bırakmıyor, yakından takip ediyor. Belgelere iktidarın güzeline gidecek yargıçları getiriyorlar, iktidarın hoşnut olmayacağı karar verecek yargıçları evraktan çabucak uzaklaştırıyorlar. HSK bir elinde havuç bir elinde sopayla yargıçların üzerinde Demokles’in kılıcı üzere sallanıyor. Bu İmamoğlu davasında bir defa daha ayyuka çıktı” diye yazdı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın partisindeki erimeyi gördüğünü kaydeden Çakır, “İmamoğlu’na siyasi yasak geldiğinde İBB belediye başkanlığı makamından ayrıldığında İstanbul’daki fakirlere uzanan, yardım paketlerini götüren el CHP’li İmamoğlu’nun eli olmayacak. Fakire uzanan, yardım paketi götüren el AK Partili olsun istiyor.

Yani Erdoğan İmamoğlu’na gelen siyaset yasağı ile CB seçimlerinde en güçlü görünen rakibini devreden çıkarmış olacak… Tıpkı vakitte İstanbul Belediye Başkanlığı da AK Parti’ye geçecek… Bu katılaşırsa, Erdoğan rakip olarak karşısında Kemal Kılıçdaroğlu’nu bulacak… Seçimleri Erdoğan kazanacak…
Erdoğan’ın hesabı sahiden bu mu? Buna hakikaten inanıyor olabilir mi? Olabilir, gerçeklikle bağın kopması işte tam olarak bu türlü bir şey…” sözlerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir