Gülşen’in “imam hatip” davasının ikinci duruşması bugün; “Davacılar, şikâyetlerinden vazgeçiyor”

Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu’nun, bir konserde imam hatip mezunu bir kişi ile ilgili kullandığı tabirler münasebet gösterilerek “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” suçlamasıyla yargılandığı davanın ikinci duruşması İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülecek. Gülşen’in avukatı Emek Emre, Gülşen’in savunmasını duyan davacıların şikâyetlerinden vazgeçtiklerini söyledi.

Cumhuriyet’ten Rengin Temoçin’in haberine nazaran, Emek Emre, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kadın ve Demokrasi Vakfı ve Gaziantep Başkan İmam Hatipliler Derneği’nin de bulunduğu 702 müşteki davayla ilgili, “700 küsur müştekinin sözü şimdi tamamlanamadı. Duruşmada eksiklerin giderilmesi bekleniyor” bilgisini paylaştı. Emre, “Normalde müştekilerinin hepsinin birebir anda salonda bulunması gerekirdi. Ceza Muhakemesi Kanunu’nda duruşma salonunun değiştirilebileceği yazılmıştı. Lakin onun yerine 30-40 kişilik kümeler halinde müştekileri salonda tuttular. Müvekkilimin savunmasını dinleyen müştekiler şikâyetten vazgeçtiler. Başka giren müştekilere savunmayı hâkim okudu. O halde savunmadan haberdar olanların kimileri şikâyetten vazgeçti. Doğrudanlık prensibini bozacak bir olay yaşandı” dedi.

Emre, “Müvekkile isnat edilen kabahat oluşmamıştır. Halkın bir kesitini bir diğer kesitine tahrik etme ögesi yok. Nisan ayında sahnedeki bir beyanından ötürü 25 Ağustos’ta hakkında soruşturma açıldı. Dört ay geçmiş kimsenin ruhu duymamış mı burada? Kamu güvenliğinin tehlikede olmadığı çok açık” diye konuştu.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir