Çaldıkları fotokapana görüntüleri yansıyan şüpheliler yakalandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesi Honaz Ulusal Parkı’nda çaldıkları fotokapana manzaraları yansıyan şüpheliler, Jandarma Kabahat Araştırma Timi’nin (JASAT) operasyonunda gözaltına alındı. Şüpheliler, fotokapanı radyo sanıp, çaldıklarını söyledi.

Pamukkale’nin Honaz Ulusal Parkı’nda yaban hayatının izlenmesi için ağaçlara yerleştirilen fotokapanlardan biri çalındı. Hırsızlığı fark eden Tabiat Muhafaza ve Milli Parklar Müdürlüğü, jandarmaya bildirdi. Denizli Vilayet Jandarma Komutanlığı’na bağlı JASAT, fotokapanı çalanları bulmak için çalışma başlattı.

Fotokapanın görüntülediği şüpheliden yola çıkan takımlar, ağaçtan söküp aleti çalan 2 şüpheliyi belirledi. Kaldıkları adrese 15 Aralık’ta düzenlenen operasyonla İsmail Y. ve Kemal A. yakalandı.

Gözaltına alınan şüpheliler, süreçleri sonrası isimli denetimle özgür kaldı. Operasyonda ele geçirilen fotokapan ise Tabiat Muhafaza ve Ulusal Parklar Müdürlüğü’ne teslim edildi. Şüpheliler, jandarmadaki tabirlerinde, fotokapanı radyo sandıkları için çaldıklarını söyledi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir