Bursa Nilüfer’de Sedat Yalçın umut oldu

BURSA (İGFA) – İnsan odaklı yaklaşımı ve kentin sıkıntılarına kalıcı tahlil getiren projeleriyle her gittiği yerde gönüllere dokunmaya devam eden Yeniden Refah Partisi (YRP) Bursa Belediye Lider Adayı Sedat Yalçın, Nilüfer’de seçim seyahatlerine Bursa Zerzevat ve Meyve Hali’nde esnaf ziyaretiyle başladı.

Sedat Yalçın, Zerzevat ve Meyve Hali ziyaretinin akabinde YRP Nilüfer Belediye Lider Adayı Zeynep Candan Albayrak’ın da iştirakiyle Bursa Zerzevat ve Meyve Komiteciler Derneği Lideri Aydın Akyol ve Yönetim Kurulu Üyelerinin konuğu oldu.

Dernek Başkanı Akyol ve yönetimiyle ziraî siyasetler, zerzevat ve meyve yetiştiriciliğinde yaşanan sıkıntılara ait görüş alışverişinde bulunan Sedat Yalçın, daha sonra YRP Nilüfer Belediye Lider Adayı Zeynep Candan Albayrak’la birlikte Nilüfer Belediyespor’u ziyaret ederek kulüp faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Bursa’yı karış karış gezen Sedat Yalçın, esnaf ve vatandaşların meseleleriyle birebir ilgilenmeye ve projelerini paylaşmaya devam ederken Yalçın, her girdiği dükkânda ağır ilgiyle karşılandı. Kendisine uzatılan hiçbir eli geri çevirmeyen Yalçın, ağır geçen günün sonunda gençlerle bir ortaya gelerek soruları cevapladı ve Bursa Kent Vizyonu projelerini gençlerin takviyesiyle hayata geçireceklerini söyledi.

“REFAHLA NİLÜFER’İN GELECEĞİNDE IŞIK VAR”

Nilüfer’in kent estetiğiyle uyumlu, yeşil alan ve sağlıklı ömür ortasındaki organik alakayı göz gerisi etmeyen bir Kentsel Dönüşüm planladıklarını vurgulayan YRP Bursa Büyükşehir Belediye Lider Adayı Sedat Yalçın; ilçede, gelecek jenerasyonların ekonomik, toplumsal ve çevresel refahını sağlayıcı bir kentsel hayat etrafı inşa edeceklerinin kelamını verdi.

YRP Nilüfer Belediye Lider adayı Zeynep Candan Albayrak’la birlikte, tarımdan endüstriye, eğitimden sıhhate kadar her alanda kalkınma gayelerimizi tek tek gerçekleştirerek Nilüfer’i dünyanın yaşanabilir kentlerinden biri yapacaklarını kaydeden Sedat Yalçın, Bursa’nın tüm ilçelerinde olduğu üzere Nilüfer’de de kıymetli bir sorun olan denetimsiz büyüme ve buna bağlı olarak gelişen sıhhatsiz yapılaşma sorununu ortadan kaldırarak ilçede yaşayan her bir vatandaşımızı zelzeleye güçlü dirençli kent vizyonuyla tanıştıracaklarını söyledi. Yalçın, ‘Çok Merkezli Kent’ projemiz başta olmak üzere kent içi ulaşıma yönelik projelerimizle bilhassa sanayi bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımız için trafiği sorun olmaktan çıkaracaklarını, dünyadaki değişim ve gelişimleri takip ederek kent kültürünü özümsemiş, liyakat sahibi, iştirakçi ve demokratik bir idare anlayışı benimseyeceklerinin altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir