Ali Koç ile köprüleri attı! Alanyaspor Başkanı’ndan gelen açıklama ağır oldu

Spor Toto Üstün Lig’in 26. haftasında Fenerbahçe‘nin deplasmanda Alanyaspor’u 3-1 mağlup ettiği maçtaki hakem kararları futbol gündemini karıştırdı. Ezeli rakipler Galatasaray ve Fenerbahçe birbirine girdi.

“HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ”

Fenerbahçe, maçın birinci yarısında Rossi’nin verilmeyen golüün akabinde “Sisteminize sizin olsun, yazıklar olsun” açıklamasını yapmış sonrasında Genel Sekreter Burak Kızılhan, “Hakkımızı helal etmiyoruz. Makûs emellerinizde boğulun” halinde bir serzenişte bulunmuştu.

ÇAVUŞOĞLU, ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Maçın akabinde konuşmayan Alanyaspor Kulübü Lideri Hasan Çavuşoğlu, suskunluğunu bozdu. Alanya Faal Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilerle bir ortaya gelen Çavuşoğlu, Corendon Alanyaspor’un Fenerbahçe’yi konuk ettiği uğraştaki hakem kararlarını kıymetlendirdi. Çavuşoğlu, Fenerbahçe’nin açıklamalarına sert bir üslupla yanıt verdi.

İşte Çavuşoğlu’nun yaptığı açıklama:

“PENALTI UYDURULDU”

“21. dakikada maçın yazgısıyla resmen oynandı. İkinci penaltı, penaltı değil. Ben bu türlü bir penaltı görmedim. O da uyduruldu aslında. 21. dakikadaki yüzde yüz kırmızı karttı. Tweet atılıyor, hakem elini art cebine götürüyor, kulağını elliyor sonra çıkarıyor sarı kart çıkarıyor. Biz alanda gördüğümüzü söylüyoruz. Benim gördüğümü tüm Türkiye gördü. VAR’ın başındaki arkadaşların da çağırması lazım. 5 yaşındaki çocuğa da sorsan, buna kırmızı kart der. Net bir halde muhakkak. Baskı, yaygara, kaos, yani Türk futbolu abluka altında. Anadolu kulüplerinin yaşama bahtı yok.”

“ELİNİ CEBİNE ATIP NEDEN VAZGEÇTİN?”

“Elini kırmızı kart için art cebine attıktan sonra neden vazgeçtin? Nitekim artık Türk futbolu falan bu kaideler altında yönetmek istemiyoruz. Türk futbolu güzele gitmiyor, berbata gidiyor. Bunun sonucu da bizim üzere kulüplere endeksli oluyor. Maalesef bu koşullar altında da hakikaten Türk futbolunda yöneticilik yapmak da güç. Türk futbolu içerisinde bulunma konusunda da beşerler isteksiz hale geliyor. Akşam ki maçta da bunları yaşadık.”

“KOLTUKLARI SALLANANLAR BİR YERE SALDIRACAK”

“Bu, bir algı ve baskıdır. Akşamki hakemin kimin lehine maç yönettiğini herkes gördü. Diğerlerinin koltukları sallandığında bir şeyler yapacaklar, olağan ki bir yerlere saldıracaklar.”

“4 BÜYÜK KULÜP NE DERSE O OLUYOR”

“4 büyük kulüp ne derse o oluyor. Daima kaos yaratma içerisine giriyorlar. O maç kaybettiğinde diğer bir şey söylüyor. Oburu maç kaybettiğinde öteki bir şey söylüyor. Daima Türk futbolu da, Türk hakemleri de baskı altında.”

“TOPLANTILARA GİTMİYORUM”

“Kulüpler Birliği’nin öncelikle birlik olması lazım. İsmi ‘Kulüpler Birliği’ fakat birlik beraberlik yok. Ben Kulüpler Birliği toplantılarına gitmiyorum. Bundan evvelki lider devrinde de gitmiyordum, şimdiki lider periyodunda de gitmiyorum. Gitmememin de sebepleri var. Onlar da kendileri çok yeterli bilirler bunu. Kulüpler Birliği lideri dediğin insan kulüp liderlerinin hepsini toparlar.

“SON İKİ LİDER TOPARLAYAMADI”

“Göksel Gümüşdağ’da bütün kulüp liderleri toplantılara katılıyordu. Sonra Mehmet Sepil lider oldu, benim de lider yardımcısı olduğum devirde, Mecnun Otyakmaz liderim ile birlikte tekrar tüm kulüp liderleri geliyordu. Son iki dönemin başkanı kulüp başkanlarını bir ortaya toparlayamadılar. Maalesef bu türlü durum. Şu anda Kulüpler Birliği WhatsApp kümesinde olmayan liderler var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir